[personal profile] kallisto_kyiv
Знайшла час написати про пологи в Роддом Адонис

Палата.
Є два типи палат: з санвузлом і без. Останні трохи дешевші. В палаті знаходяться ліжко, розкладний диван, кондиціонер, телевізор, кювез для дитини, пеленальний столик, шафа, стіл і два стільці. Світло, просторо. В санвузлі - умивальник, унітаз, душова кабіна. В нашій душовій кабіні була пліснява під ободками. Палати прибирають раз на тиждень - вологе прибирання.

Роддом знаходиться над дорогою. Шумно, з відкритим вікном не поспиш. Погуляти ніде, маленька територія без дерев. Хороша звукоізоляція, хоча коли породілі кричать на повний голос, їх чути.

Їжа. Для жінок харчування шестиразове: два сніданки, обід, підвечірок, вечеря і друга вечеря. Для партнера або хто там ще хоче їсти разом з жінкою - триразове. Їжу привозять в палату і потім забирають порожні тарілки. Я думаю, за такі гроші їжа могла би бути цікавішою. Гречка або ячка з тушкованим м’ясом, легенький супчик. Не кажу, що хочу дефлопе з крутонами, але в межах дієти можна було би придумати щось приємніше, цікавішу подачу, різноманітніші страви. Зовсім не було фруктів - тільки запечені яблука. З овочів давали шматочок помідора розміром з фалангу великого пальця, і то не щодня. І це в сезон фруктів-овочів. Думаю, якби зробили можливість вибору страв, було би добре. Обіцяли врахувати індівідуальні побажання, а я не їм молочку. Але її давали щодня. Не хочеш, не їж, будеш голодна. На сніданок молочна каша, щодня на підвечірок або другу вечерю кефір чи щось таке, я його одразу Андрію віддавала. Порції напоїв маленькі. Маленький 200-грамовий стакан, в якому на два пальці не долито компоту чи чаю, чи що там цього разу принесли. Ну невже не можна принести, наприклад, літровий графін компоту? Пити ж хочеться постійно. В коридорі був кулер, заварювали чай, але чашок в палаті не було, тож ми залишали або після обіду, а потім попросили маму принести з дому.

Обхід щоранку - педіатр і гінеколог. Лікаря можна викликати потім упродовж дня і спитати все, що цікавить. Медсестри приносять все необхідне: прокладки, пелюшки одноразові, при потребі принесли молоковідсмоктувач. В палаті є одноразові капці, халат, зубна щітка і паста, два рушники. Рушники видають тільки жінці, партнер має свої з дому брати.

Гості можуть приходити вільно, їм тільки на вході треба вдягти бахіли. Флюорографію ніхто не питає.

Пологи пройшли не так, як я хотіла і стали для мене досвідом, який досі згадувати сумно і тяжко. Одразу хочу сказати, що медичну кваліфікацію лікаря я не ставлю під сумнів, але я не побачила прагнення лікаря до останнього боротися за пологи природним шляхом, натомість, про епідуралку і оце все мова зайшла практично одразу, і про це говорилося впродовж тривалого часу. І схоже, він і не був настроєний на природні пологи. Чому? Він зайшов якось в родзал і сказав: ти оце опираєшся і не хочеш епідуралку, а от в сусідній палаті вже годину як стоїть епідуралка. Тобто йому простіше не вести пологи природним шляхом, а зробити всім однаково? КТГ писалася чи не половину пологів, відповідно, вставати і рухатися я не могла. Через якийсь час лікар почав залякувати погіршенням стану дитини і продавив епідуралку, а там уже і окситоцин підіспів. Встати і рухатися дозволив тільки тоді, коли після багатьох прохань дозволити встати я розплакалася і стала апелювати до того, що вони позиціонують себе як пологовий будинок максимально дружній до жінки, і обіцяють забезпечити протікання пологів з психологічним комфортом і дати можливість вибрати будь-яку позу для пологів. Підтримки, тепла від акушерки і лікаря я не побачила, акушерка часто повторювала: чого ти кричиш? (Перейми були дуже болючі), думай про дитину, зосередься на процесі, і лікар до цього підключався. Тільки анестезіолог підбадьорював, спасибі йому за це. Було тяжко, боляче і некомфортно.

Грудне вигодовування. Підтримки ГВ в цьому роддомі немає, хоч і після народження дитину виклали на груди і приклали. Дитина перша, про ГВ я не знала майже нічого. Педіатри до цього не долучилися ніяк. Нав’язували пляшку, зручну позицію не підказали, прикладання не показали, молоковідсмоктувач давати не хотіли, і незадоволено питали, чи правда він мені треба. В першу ніч дитина плакала, то стояли над душею з пляшкою, доки я не погодилася, замість показати прикладання чи запропонувати зцідити. На другу ніч я сама вже прочитала в інеті, що можна зцідити, зцідила в ложку і так нагодувала дитину. На третю ніч сама наполягла на молоковідсмоктувачі. Педіатр (Сергійко Інна Андріївна) на прохання показати, як прикласти дитину, досить зверхньо сказала щось на зразок: ну якось так стисніть сосок і якось так всуньте його дитині в рот. У вас не виходить? Ну я це можу з заплющеними очима зробити. Такою була допомога з ГВ.

Педіатри. Щодня різні, з дивними рекомендаціями, суперечили одне одному. Наприклад:
Одягніть шапку, у дитини ж голова замерзне (при +25 в палаті).
Зніміть шапку, ви ж перегрієте дитину!

Годувати за вимогою, годувати по годинах, будити, не будити для годування. Дивна позиція по щепленню (лікар-чоловік): я сам не знаю, чи треба їх робити.

Підсумовуючи все вищесказане. Добре, що зі мною і дитиною все добре, але вдруге народжувати туди я не піду, а пошукаю лікаря, який буде ставитися до мене бережніше і зробить все, щоб пологи пройшли по можливості без втручань і природним шляхом.
From:
Anonymous( )Anonymous This account has disabled anonymous posting.
OpenID( )OpenID You can comment on this post while signed in with an account from many other sites, once you have confirmed your email address. Sign in using OpenID.
User
Account name:
Password:
If you don't have an account you can create one now.
Subject:
HTML doesn't work in the subject.

Message:

 
Notice: This account is set to log the IP addresses of everyone who comments.
Links will be displayed as unclickable URLs to help prevent spam.

Profile

kallisto_kyiv

April 2017

S M T W T F S
      1
23 45678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

Most Popular Tags

Style Credit

Expand Cut Tags

No cut tags
Page generated Sep. 26th, 2017 09:20 am
Powered by Dreamwidth Studios